Per pastaruosius 10 metų statybos sektoriuje pastebimas ne tik augantis individualių namų poreikis, bet ir besikeičiantis jų patalpų planas. Vis daugėja namų, kuriuose visos erdvės sujungtos: virtuvė, svetainė, valgomasis. Sienų vengimas ir patalpos erdvumas sukuria bendrumo jausmą. Tačiau ar virtuvės interjeras gali būti suderintas su svetaine, valgomuoju? Koks stilius tokiu atveju geriausiai tinka?
Virtuvės planas
Virtuvė gali būti suprojektuota 6 būdais, tačiau Lietuvoje populiariausi tik du: tiesios linijos arba L formos. Tiesios linijos virtuvė yra labai atvira. Todėl virtuvės interjeras turi būti suderintas su valgomuoju ar svetaine (su tomis erdvėmis, kurios yra sujungtos). Šis planas dažniausiai skirtas ankštai erdvei. Bet jei namuose yra daugiau vietos, viduryje pastatoma virtuvės sala. Taip ir sukuriamos ribos, ir užtikrinamas didesnis komfortas.
L forma – kai virtuvės baldai statomi išilgai gretimų sienų arba prie tiesinės virtuvės pastačius barą su kėdėmis. Šis sprendimas veikia kaip atskiriantis barjeras. Be to, taip sukursite vietos arčiau jūsų maisto gaminimo metu. Tokio tipo virtuvės yra labiausiai paplitusios pasaulyje. Šis tipas plačiai naudojamas ir didesnėse, ir mažesnėse erdvėse.
Kalbant apie stilius, klasikinis virtuvės interjeras gali būti sukuriamas projektuojant tiek L formą, tiek tiesinę liniją. Tai priklauso nuo jūsų patogumo.
Suderinamumas
Interjero sprendimai keičiasi kartu su sienų skaičiumi: kuo jų mažiau, tuo daugiau laisvumo ir bendrumo. Norint suteikti harmonijos namams, svarbu susieti visas erdves vienu stiliumi. Pavyzdžiui, jeigu namai modernūs, tai ir virtuvės baldai turėtų atspindėti modernumą; jei vyrauja klasikinis virtuvės interjeras – atitinkamai turi būti įrengta svetainė ir valgomasis.
Interjero akcentai
Kiekviena erdvė turi savo paskirtį ir skirtingus baldus. Todėl prasideda „žaidimas“ su spalvomis. Pavyzdžiui, klasikiniame interjere svarbi mediena ir jos atspalviai. Atsižvelgus į šį kriterijų, puikiausiai galima parinkti svetainės ar valgomojo baldus: kavos staliuką, komodą, stalą, kėdes.
Be to, virtuvės interjeras gali šiek tiek skirtis:
- Šioje zonoje parenkamos kitokios grindys. Svarbu, kad grindų raštai, spalva nesuformuotų ryškių kontrastų. Toks sprendimas sukuria simbolinę ribą tarp maisto ruošimo ir gyvenamosios erdvės.
- Nemažai elementų iš nerūdijančio plieno, blizgaus atspalvio.
- Ši erdvė reikalauja daugiau praktiškumo bei patogumo nei kitos.
- Spalvų tonai gali būti naudojami skirtingoms namų zonoms pabrėžti.
Svarbiausia, kad namai neatrodytų perpildyti spalvomis. Kad taip nebūtų, rekomenduojama sekti klasikinio interjero pavyzdžiais, kuriuose dominuoja šviesios, natūralios spalvos. Dar viena naudinga taisyklė – naudoti ne daugiau nei 3 skirtingas spalvas ar jų tonus.
Jei dvejojate dėl pasirinkimo, visuomet galite pasitarti su interjero konsultantais internetu ar baldų salonuose arba peržiūrėti „Adorno“ asortimentą – gal jie jus įkvėps įsimylėti klasiką dar labiau!
Taigi, viena erdvė, bet su daugybe skirtingų paskirčių? Taip, ir viskas suderinama! Mėgaukitės atviromis erdvėmis, kurkite bendrą ryšį gamindami gardžius patiekalus ir poilsiaudami.